Požičovňa feratových setov na Podlesku

O rokline Veľký Kyseľ sa hovorí, že je najkrajšou v Slovenskkom raji. Ročne ňou prejde viac ako 10 000 turistov a vstup je povolený len s ferratovým setom.

15.06 - 31.10.

Otvorenie ferraty

Rezervácie setov

0907 289 262

Informácie

Nech už ste začiatočník alebo skúsený horolezec, Via ferrata HZS Veľký Kyseľ vám ponúkne nezabudnuteľný zážitok a možnosť objaviť krásy Slovenského raja z úplne nového uhla. Via ferrata je z talianskeho jazyka a znamená „železná cesta“. Ide o zabezpečenú horolezeckú trasu, ktorá kombinuje lezenie po skale s po oceľových lanách a rebríkoch. Táto forma turistiky je vhodná aj pre začiatočníkov a staršie deti ktoré chcú zažiť zažiť adrenalínový zážitok bez potreby zvládnuť technicky náročné úseky.

Povinnou výbavou je z hľadiska bezpečnosti tzv. ferratový set, ktorý si viete požičať vedľa Reštauráce Rumanka, v centre areálu Podlesok pri vstupe do rokliny Suchá Belá.

Ferrata je jednosmerná smerom hore a prístupná od 15. júna do 31. októbra.

Cenník prenájmu ferratového setu

Požičanie setu Cena
ferratový set = prilba, tlmič pádov a sedací úväz 5,00€ / osoba / deň

Poplatok za vstup – Via Ferrata Kyseľ

Vstup na ferratu Veľký Kyseľ je spoplatnnený, vstupné sa používa na jej údržbu rozvoj. Lístok si môžete zakúpiť v našej požičovni feratových setov, cez SMS-ku alebo priamo pri vstupe do rokliny.

Spôsob úhrady Vstupné
Na predajnom mieste 5,00€
Na predajnom mieste s regionálnou zľavou* 2,50€
SMS lístok 6,00€
SMS lístok s regionálnou zľavou* 3,00€
Pri vstupe do rokliny 10,00€

Nákup lístka cez SMS

Pre zakúpenie vstupenky pošlite SMS s textom KYSEL BASIC alebo KYSEL REGION na číslo 8866.

  • KYSEL BASIC = základné vstupné
  • KYSEL REGION = zľavnené vstupné s regionálnou zľavou*

Pri vstupe na ferratu je potrebné preukázať sa dokladom totožnosti (občiansky preukaz, pas a pod.)

*regionálna zľava platí pre

  1. držiteľov turistickej karty Slovenský raj & Spiš vydávanou len ubytovaným hosťom ubytovacími zariadeniami v destinácii Slovenský raj & Spiš
  2. obyvateľov regiónu s trvalým pobytom v meste Spišská Nová Ves a Dobšiná a obciach Smižany, Spišské Tomášovce, Letanovce, Hrabušice, Betlanovce, Spišský Štiavnik, Hranovnica, Spišské Bystré, Vydrník, Arnutovce, Mlynky, Dedinky, Stratená, Vernár, Telgárt, Hnilec, Hnilčík.

 

Fotogaléria